Piątek, 19. Kwiecień 2024

Europejski sukces kajakarzy

1

Po odbytych zgrupowaniach przygotowawczych w Centralnym Ośrodku Sportu - Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu nasi kajakarze nie zawiedli i wrócili z jednym złotym, czterema srebrnymi i czterema brązowymi medalami z Plovdiv w Bułgarii, w którym rozegrane zostały Mistrzostwa Europy 2017.

Pierwsza na podium staneła Beata Mikolajczyk, najbardziej doświadczona kadrowiczka, która w wyścigu na 1000m przepłyneła jako druga, a następnie sukces koleżanki powtórzyły Karolina Markiewicz i Julia Lis zajmując drugie miejsce na trudnym dla młodziutkich reprezentantek dystansie.

W czwórce 500m - Dominika Włodarczyk, Anna Puławska, Katarzyna Kołodziejczyk i Beata Mikołajczak zdobyły historyczny, pierwszy srebrny medal w tej konkurencji. W sobotnie popołudnie czwórka 1000 w składzie: Wiktor Głazunow, Marcin Grzybowski, Piotr Kuleta i Tomasz Barniak, popłynęła jak natchniona. Panowie świetnie kontrolowali cały wyścig, ani przez chwilę nie oddając prowadzenia. Na metę wpłynęli o ponad sekundę szybciej, niż drudzy Niemcy i trzeci Rosjanie.

Powody do radości miał też Tomasz Kaczor.który na dystansie 500 cały czas trzymał się w czołówce i na metę wpłynął jako trzeci. Jego koledzy z kadry osada w składzie: Rafał Rosolski, Martin Brzeziński, Bartosz Stabno i Norbert Kuczyński również pokazali klasę i wpłynęli na drugi stopień podium. Kolejny krążek brązowy wywalczyly Katarzyna Kołodziejczak i Dominika Włodarczyk w dwójce na 200m, a rywalizację medalową zamknął Matusz Kamiński.

9 zdobytych medali uplasowało polską drużynę w klasyfikacji generalnej na wysokim 5 miejscu, biorąc pod uwagę fakt iż nasza repereznytacja jest mocno odmłodzona.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich naszych reprezentantów za zdobyte medale, doskonałe wyniki i wspaniałą postawę .

Zdjęcia źródło:  Polski Związek Kajakowy